Zadej e-mail, pošlu Ti každý týden 1 tutovku!

Chceš zaslat tutovku?

Zadej email, na který chceš zaslat tip!

Vsadit u

Životní trefa dlouhána Chorého pomohla Plzni porazit v posledním zápase základní skupiny Ligy mistrů AS Řím 2:1, a zajistila tak českému mistru jak třetí příčku v tabulce, tak především přestup z Champions League do jarních vyřazovacích bojů Evropské ligy. A k tomu samozřejmě finanční bonus 70 milionů za vítězství a třináct dalších za to, že bude v pohárové Evropě pokračovat. Mimochodem - v trenérské éře Pavla Vrby už popáté. Moskevskému CSKA tak byla k ničemu senzační výhra nad Realem Madrid 3:0, protože před Plzeň se nedostalo.

Devatenáctiletý mladík Kluivert to byl, kdo dělal plzeňské obraně problémy. Pohybem, rychlostí, startem na míč... Několikrát se mu sice povedlo domácí defenzivu rozhodit, ale protože přílišné pochopení u spoluhráčů nenašel, vyznívala územní převaha jeho týmu do vytracena.

A AS Řím po úvodních deseti minutách, kdy mu dělalo vytrvalé napadání Viktorie problémy a znervózňovalo jeho hráče víc než zdrávo, navrch mělo. Přesně kombinovalo, získávalo odražené míče, tlačilo se k Hruškově šestnáctce. Přes zhuštěný obranný blok se však neprosadilo, takže pořádnou šanci si Italové nepřipravili, natož aby plzeňského gólmana ohrozili.

Domácí vyrážející k rychlým výpadům tak měli k vedoucí brance paradoxně blíž... Kovaříkova příležitost v 26. minutě byla víc než slibná, jenže domácí záložník pálil nad, i když měl čas i prostor, aby zamířil, Chorému pak devět minut před přestávkou scházely centimetry, aby dosáhl na centr Kovaříka a usměrnil míč za Miranteho záda.

Právem se oba chytali za hlavu. Zvláště, když z Madridu přicházely ze souběžně hraného duelu Realu s moskevským CSKA znepokojivé zvěsti. Nejdřív trefa Čalova, ještě před půlí druhá Ščennikova a Plzeň najednou stála před úkolem také vyhrát, pokud se chtěla dožít pohárového jara.